A digitalizáció egy eszköz lehet az egyes folyamatok egyszerűsítésére, átláthatóbbá tételére, valamint segítségével lehetőség van a gyűjtött adatokból kinyert információk segítségével a termelési-, tervezési-, kivitelezési folyamatokat nyomon követni, a jövőbeli tevékenységek döntéseit megalapozni.
A 8. rendevény alkalmával is több szakág érdekes előadásait mutatjuk be, ügyelve arra, hogy a fontos szakági együttműködési megoldásokat is ismertessük.
Digitális-építőipar 2025
2025. 02. 25-26.
A konferencia első napján (02.25.) online, második napon (02.26.) offline lebonyolítást tervezünk.
Továbbra is szándékunk a Digitalizáció elterjesztése az építőiparban.
Az előző évekhez hasonlóan, színvonalas kiállítással mutatjuk be a gyakorlati, technológiai és elméleti fejlesztéseket, új rendszereket, szoftvereket, hardvereket.
A konferenciát a Magyar Építész Kamaránál akkreditáltatjuk!
Gerencsér Máté – Nagy Kristóf György (Széchenyi István Egyetem):
09 20 –
Kovács Ádám (Bric+Data Kft.): A digitálisan fejlett hazai cégek adatbázisa a „bimterkep.hu”
09 40 –
Szilágyi Balázs (ARKANCE Hungary): „cédé-e?” – avagy, mi az a közös adatkörnyezet és kinek miért hiányzik?
10 00 –
Gaschitz Ágnes (BIM Dots): Egyedi szoftveres megoldások az építészeti munkafolyamatok optimalizálására
10 20 –
Szünet
10 40 –
Levezető elnöki felvezető
10 50 –
Bacsa Márk (NOVU Tervezőiroda Kft.): ISO 19650 hatása a BIM folyamatokra
11 10 –
Nagy Márton (Aspectus Architect Zrt.): BimX használata kivitelezés időszakában – Reptér hotel bővítése.
11 30 –
Molnár Tamás (Pécsi Tudományegyetem, Műszaki és Informatikai Kar): AI alkalmazása a látványtervezésben
11 50 –
Konzultáció
12 00 –
Ebéd
13 00 –
Levezető elnöki felvezető
13 05 –
Ajtayné Károlyfi Kitti (Széchenyi István Egyetem): Történeti épületek digitalizációja
13 25 –
Dr. Kapitány Kristóf (BME): Nemzetközi közös képzés a digitális ikrek területén a BME-n (Párizs, Madrid, Budapest)
13 45 –
Dr. Rák Olivér (Pécsi Tudományegyetem, Műszaki és Informatikai Kar): Egyetemi tudományos játszótér – avagy kutatócsoporti lét és hallgatói kutatások bemutatása a BIM és AI vonatkozásában
14 05 –
Ferenczy András (Graphisoft SE Zrt.): Hatékonyság és fenntarthatóság AI megoldásokkal
14 25 –
Szünet
14 35 –
Felvezető gondolatok a Panelbeszélgetéshez – Miben segít és milyen fejlődési irányai lehetnek a Mesterséges Inteligenciának
Panelbeszélgetés az MI-ről: Dr. Toldy Gábor (Toldy Construct); Ferenczy András (Graphisoft SE Zrt.), Dr. Zagorácz Márk (PTE MIK), Dr. Joó Attila (BME, Hidak és Szerkezetek Tanszék), Bánáti Bodó (Bánáti + Hartvig Építész Iroda Kft.), Ritter Ádám (Moratus Kft.)
15 30 –
Konzultáció, a nap zárása
2025. február 26. (Szerda, offline nap)
08 00 –
Regisztráció, a résztvevők fogadása
09 10 –
Levezető elnök: Reicher Péter – Graphisoft SE Zrt. / Regionális igazgató
09 20 –
Dr. Toldy Gábor (Toldy Construct): Modern homlokzatok
09 40 –
Szabó György (NOVU Tervezőiroda Kft.): Catenda HUB alkalmazása nagyberuházáson
10 00 –
Bánáti Bodó (Bánáti + Hartvig Építész Iroda Kft.): A díjnyertes Meta Garden pavilon
10 20 –
Szünet
10 40 –
Levezető elnöki felvezető
10 50 –
Diószegi Éva – Huszák Tamás – Mátyus Attila (Bauer Magyarország Kft.): Digitalizáció a mélyépítésben
11 10 –
Szövényi-Lux Miklós (CAD Project): Modell alapú széndioxid számítás Európában
11 30 –
Egyed András (ARKANCE Hungary): Távérzékelési megoldások az infrastruktúra-építésben
11 50 –
Konzultáció
12 00 –
Ebédszünet
13 00 –
Levezető elnök: Egyed András (ARKANCE Hungary)
13 10 –
Nagy Botond Előd (StruSoft Kft.): Hatékony BIM együttműködés és munkafolyamat-gyorsítás: Nemzetközi trendek és gyakorlati megoldások
13 40 –
Dr. Joó Attila (BME, Hidak és Szerkezetek Tanszék): Építmények, hidak (infrastruktúrális szerkezetek) digitális ikreinek fejlesztése
14 00 –
Kovács Ádám (Brick+Data Kft.): Az építőipari digitalizációt lehetne cserélni erre: „Kiút a digitális pattintott kőkorszakból”
14 20 –
Bertalan Csaba (FŐMTERV Zrt.): A tervezési folyamatok változása a digitalizáció hatására
14 40 –
Kávészünet
15 00 –
Levezető elnöki felvezető
15 10 –
Szamosi Máté (TSPC Kft.): Építészet és kód – Hogyan segít a programozás az irodai munkában
15 30 –
Czeglédi Ádám (ALC Ideas Ltd.): Modern mérnöki munkafolyamatok alagúttervezési példákon keresztül
15 50 –
Ajtayné Károlyfi Kitti – Dr. Szép János (Széchenyi István Egyetem): Monitorozási lehetőségek a vasúti létesítmények és műtárgyak esetében
Monitorozási lehetőségek a híd- és vasútépítés területén Ajtainé Károlyfi Kitti – Dr. Szép János (Széchenyi István Egyetem)
Előadásunkban hazai és nemzetközi esettanulmányokon, valamint saját példákon keresztül mutatjuk be a hídszerkezetek és vasúti létesítmények monitorozási lehetőségeinek korszerű megoldásait. Kitérünk többek között a tervezett és megvalósult állapot közötti különbségek és a beépítés pontosságának vizsgálatának lehetőségeire, a BIM alapú üzemeltetés és prediktív karbantartás kihívásaira és lehetőségeire.…… továbbiak az előadáson.
Történeti épületek digitalizációja Ajtainé Károlyfi Kitti (Széchenyi István Egyetem)
Az előadás a történeti épületek korszerű felmérési lehetőségeire mutat be példákat, jógyakorlatokat a Scan-to-BIM módszertan, valamint a mesterséges intelligencia alkalmazásával. Kitér továbbá a Heritage Building Information Modeling (HBIM) felhasználási lehetőségeire hazai és nemzetközi példák és kutatási trendek bemutatásával.…… továbbiak az előadáson.
ISO 19650 hatása a BIM folyamatokra Bacsa Márk (NOVU Tervezőiroda Kft.)
Az ISO 19650 szabvány a BIM-alapú információmenedzsment nemzetközi keretrendszere, amely egységesíti az adatkezelést és az együttműködést az építési projektekben. Segít a szerepkörök és felelősségek tisztázásában, valamint a strukturált adatáramlás biztosításában a Common Data Environment (CDE) használatával. Az előadás bemutatja, hogyan teszi a szabvány hatékonyabbá a BIM folyamatokat a tervezéstől az üzemeltetésig.…… továbbiak az előadáson.
A díjnyertes Meta Garden pavilon Bánáti Bodó (Bánáti + Hartvig Építész Iroda Kft.)
A Bánáti Hartvig Építésziroda parametrikus tervezéssel, file to factory elven tervezett pavilonja az organikus és digitális elemek szimbiózisban történő használatával alkot szerves egységet Joe Perkins Meta Garden: Growing the Future címet viselő tájépítészeti alkotásával, melynek kreatív koncepcióját Farshad Khazeial közösen dolgozták ki. A mű a Chelsea Flower Show alatt kategóriájában arany érmet nyert, amihez elengedhetetlen volt a SA-FA Design és Salacz Dénes kivitelezői és tervezői támogatása, és színvonalas megvalósítása.…… továbbiak az előadáson.
A tervezési folyamatok változása a digitalizáció hatására Bertalan Csaba (FŐMTERV Zrt.)
…… továbbiak az előadáson.
Modern mérnöki munkafolyamatok alagúttervezési példákon keresztül Czeglédi Ádám (ALC Ideas Ltd.)
Az előadásban az általam ismert tervezési munkafolyamatok digitalizációját és digitalizálhatóságát járom körbe a következő kérdésekre keresve a választ: Mit jelent ma, a jelenlegi technológiai fejlődési szakaszban maga a „digitalizáció” kifejezés? Van-e még létjogosultsága ennek az értelmezésnek, vagy ideje pontosabb elnevezéseket használni a különböző technológiai eszközök és irányok átalakulásának a leírására? Mit értünk ma pontosan az építőipar és a tervezési folyamatok digitalizációján?…… továbbiak az előadáson.
Távérzékelési megoldások az infrastruktúra-építésben Egyed András (ARKANCE Hungary)
Drónfotók, pontfelhők, lézerszkennelt felmérések feldolgozásának módszerei, az adatok felhasználása az infrastruktúra projektekben. Szoftveres megoldások a távérzékelésben a tervezési munkafolyamatokhoz kapcsolódóan. A kivitelezés menedzselése és nyomon követése a felmért adatok felhasználásával. A felhő alapú közös adatkörnyezet nyújtotta lehetőségek a felmérési adatokhoz kapcsolódóan, valamint az üzemeltetés jövőbeni szoftveres lehetőségeinek bemutatása……. továbbiak az előadáson.
Hatékonyság és fenntarthatóság AI megoldásokkal Ferenczy András (Graphisoft SE Zrt.)
Az előadás során igyekszünk bemutatni az AI általános fejlődési irányait, kihívásait és lehetőségeit. Kitérünk arra vajon hol tarthatunk az AI hype-görbén, milyen megoldások léteznek már, és milyen megoldások érkezhetnek. Mit jelentenek az AI Agent-ek, miért lesz jelentős a megjelenésük és miben adhatnak többet, mást, mint az eddigi megoldások. Az előadásban szó lesz arról, hogy az AI nem csak a jelenlegi gyakorlatokat optimalizálja, de hosszú távon a fenntartható fejlődés motorjává válhat az építőiparban, hozzájárulva a klímacélok teljesítéséhez is. A technológia már most is átalakítja a munkákat, és a jövőben …… továbbiak az előadáson.
Egyedi szoftveres megoldások az építészeti munkafolya-matok optimalizálására Gaschitz Ágnes (BIM Dots)
Csatlakozz hozzánk egy izgalmas előadásra, ahol Gaschitz Ágnes, a Bimdots alapítója mutatja be az egyedi Archicad megoldásokban rejlő erőt. Fedezzük fel együtt, hogy a személyre szabott eszközök és a Graphisoft API hogyan forradalmasíthatják a munkafolyamatodat, egyedi megoldásokat hozva létre, amelyek könnyedén növelik a hatékonyságot és a termelékenységet. Ágnes az innovatív tervezési megoldások szenvedélyes támogatója és tapasztalt terméktervező, építészetmérnőki háttérrel. Jelenlegi projektje, a Bimdots, egyedi megoldások fejlesztésére szakosodott cég, mely évek óta hatékony Archicad kiegészítőkkel támogatja az építészeket és mérnököket. Az előadás főbb pontjai: – Miért elengedhetetlenek az egyedi megoldások a valóban személyre szabott Archicad élményhez – Hogyan lehet kihasználni a Graphisoft API erejét innovatív kiegészítők létrehozásához – Valós példák arra, hogy hogyan lehet kiegészíteni/bővíteni az Archicad képességeit …… továbbiak az előadáson.
Makroérdesség vizsgálatának alternatív megoldása Gerencsér Máté – Nagy Kristóf György: (Széchenyi István Egyetem)
A kutatás célja: Az útburkolataink egyik minősítő vizsgálata az útburkolati felületnek a csúszásellenállás vizsgálata. A burkolat és a jármű közötti csúszásellenállásért a burkolati paramétereket illetően két érték felel. Az egyik a mikroérdesség míg a másik a makroérdesség. Dolgozatunkban tovább foglalkozunk a makroérdességgel és annak hagyományos és nem hagyományos meghatározási módjáról. Vizsgálati módszerek: Előző TDK munkánkban az abszolút hagyományosnak tekinthető Homoktérfogatos makroérdesség vizsgálat képezte korreláció keresésünknek az alapját, ebben a dolgozatunkban pedig a Dynatest RSP MK III. szenzor MPD-ből MTD értékre átszámolható eredményeivel kívánjuk összehasonlítani az általunk vizionált vizsgálati módszert …… továbbiak az előadáson.
Digitalizáció a mélyépítésben Diószegi Éva – Huszák Tamás* – Mátyus Attila (BAUER Magyarország Speciális Mélyépítő Kft.)
Az ipar digitalizációja nemcsak hangzatos iparpolitikai cél (pl.: Ipar 4.0), hanem valós gazdasági előnyökkel járó folyamat. Képes csökkenteni teljes projekt szinten a költségeket és időmegtakarítást is eredményezhet. A mélyépítés ebből a szempontból speciális területe az építőiparnak, ahol a kivitelezés magasan gépesített és az elkészült szerkezetek gyakorlatilag teljesen eltakartak, csak ritka esetben és akkor is részlegesen láthatóak. A magas gépesítettséghez elengedhetetlen adatszolgáltatás csak akkor tud hatékony lenni, ha a teljes folyamat – tervezéstől a kivitelezésen át a megvalósulási tervekig – digitálisan folyik, vagyis BIM rendszerben tervezünk, ahonnan gyakorlatilag közvetlenül a gépekbe tudjuk exportálni az adatokat majd onnan vissza a digitális modellbe. Az így nyert adatokkal gyakorlatilag azonnal előállnak a megvalósulási tervek is, nemcsak meggyorsítva a folyamatot, hanem csökkentve a hibalehetőségeket is……. továbbiak az előadáson.
Építmények, hidak (infrastruktúrális szerkezetek) digitális ikreinek fejlesztése Dr. Joó Attila (BME, Hidak és Szerkezetek Tanszék)
A digitális iker fogalma a 2000-es években jött létre, amikor a számítógép használat mindennapossá vált a gyártási és tervezési folyamatok során. Fontos lépés volt, hogy a számítógépi modelleket ne csupán a tervezési folyamat során, hanem az üzemeltetés során is alkalmazzák valamilyen formában. Ekkor születtek meg azok a gépipari üzemeltetés során használat matematikai modellek Michael Grieves és John Vickers által, amiket termékéletciklus-menedzsment (PLM) fejlesztéhez használtak, és létrehozták egy-egy adott gyártási folyamat virtuális mását. Ezeket a modelleket lehet digitális ikernek nevezni, ezzekel tesztelhették, hogyan hat a folyamat módosítása a termék gyártására, tartósságára és életciklusára, így bizonyítva a virtuális digitális iker modellek hasznosságát a gyártási hatékonyság növelésére…… továbbiak az előadáson.
Nemzetközi közös képzés a digitális ikrek területén a BME-n (Párizs, Madrid, Budapest) Dr. Kapitány Kristóf (Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem)
Bemutatásra kerül a BME és európai partneregyetemei által közösen kiállított diplomát kínáló Digital Twins Executive Master program. A képzésbe jelenleg öt egyetem kapcsolódik be, biztosítva a hallgatók számára az egyedülálló szakmai fejlődési lehetőséget a digitális ikrek területén. A 60 kredites blended képzés online órákból (hétfőtől szerdáig) és 3 napos workshopokból áll Budapesten, Madridban és Párizsban. A hallgatók ipari partnerekkel dolgoznak valós projekteken. Jelentkezés: 2025. február végétől: www.digitwin4ciue.eu …… továbbiak az előadáson.
A digitálisan fejlett hazai cégek adatbázisa a „bimterkep.hu” Kovács Ádám (Brick+Data Kft.)
A magyar építőipar szereplői az elmúlt években jelentős lépéseket tettek a digitalizáció terén. Azonban még a BIM-et zászlajukra tűző cégek is nehézségekkel szembesülhetnek, ha partnereik digitális munkakultúrája nincs összhangban az övékkel. Ez a széttagoltság gyakran okoz problémát a projektek hatékony megvalósításában. Az iparág következő nagy kihívása tehát a cégek közötti digitális együttműködések fejlesztése lesz, amire válaszul hoztuk létre a BIMterkep.hu-t, hazánk BIM képes cégeinek adatbázisát, ahol a digitálisan fejlett cégek hatékony együttműködését segítjük elő…… továbbiak az előadáson.
Az építőipari digitalizációt lehetne cserélni erre: „Kiút a digitális pattintott kőkorszakból” Kovács Ádám (Brick+Data Kft.)
A legkorszerűbb IT eszközök használatának ellenére nem észlelhető jelentős hatékonyságnövekedés az építőiparban. Sok esetben az okozza a gondot, hogy ugyanolyan módszerrel próbáljuk megoldani az adott feladatot digitális eszköz segítségével, mint előtte. Ennek fényében mutatom be a digitális szervezetfejlesztést, ami rendszerszintű kiutat jelenthet a “digitális pattintott kőkorszakból”…… továbbiak az előadáson.
AI alkalmazása a látványtervezésben Molnár Tamás (Pécsi Tudományegyetem, Műszaki és Informatikai Kar)
Az előadás során bemutatásra kerülnek a látványtervezés területén alkalmazható különböző mes-terséges intelligencia alapú megoldások. Emellett az érdeklődők betekintést nyerhetnek egy folyamatban lévő kutatásba, ahol megismerhetik milyen nehézségek merülnek fel egy saját képalkotó AI tanításának során……. továbbiak az előadáson.
Hatékony BIM együttműködés és munkafolyamat-gyorsítás: Nemzetközi trendek és gyakorlati megoldások Nagy Botond Előd (StruSoft Kft.)
A BIM-alapú tervezés túlmutat a modellezésen – valódi értéke a hatékony szakágak között együttműködésben és az adatok precíz kezelésében rejlik. Nemzetközi szinten egyre nagyobb figyelmet kapnak azok a parametrikus megoldások, amelyek elősegítik a tervezési folyamatok gyorsítását és hatékonyságának növelését. Gyakorlati példákon keresztül mutatjuk be a szerkezetek parametrizálásának lehetőségeit, valamint az adatok feldolgozásának korszerű módszereit. Célunk, hogy a résztvevők átfogó képet kapjanak a BIM-technológia legfrissebb nemzetközi trendjeiről és gyakorlati alkalmazásáról…… továbbiak az előadáson.
BimX használata kivitelezés időszakában – Reptér hotel bővítése Nagy Márton (Aspectus Architect Zrt.)
A tervezést támogató szoftverek folyamatosan fejlődnek, amelyek könnyítik a Tervezők mindennapjait, de a kivitelezés időszakában ez a támogatás sokszor nem kerül „tovább örökítésre”. Mai napig sok esetben találkozni azzal, hogy a szállított tervállományon, a vonalas terveken felül nem kerül a 3d állomány hasznosításra, holott az épületek összetettsége megkívánja a magas kidolgozottságú 3d tervezést. A BimX hipermodelleknek köszönhetően egy eszenciális egészet kapunk az épületről, a tervek és a 3d állomány egyetlen fájlban elérhetőek hivatkozásokkal, a tervlapok az adott 3d részletre navigálnak. A Tervezői művezetés keretében hatalmas segítséget tud nyújtani, hogy internetes kapcsolat nélkül elérhetőek a tervek egy tableten. A program előnyeit egy megvalósuló félben lévő projektünkön, a Reptér Hotel bővítésének tervein keresztül ismerhetik meg…… továbbiak az előadáson.
Egyetemi tudományos játszótér – avagy kutatócsoporti lét és hallgatói kutatások bemutatása a BIM és AI vonatkozásában Dr. Rák Olivér (Pécsi Tudományegyetem, Műszaki és Informatikai Kar)
Az egyetemek mindig az innováció és a kutatások meghatározó helyszínei voltak. Ez napjainkban sincs másképp, azonban a fiatal kutatók általában már a tanulmányaik során részt vesznek kutatási részfeladatok elvégzésében. A PTE MIK hallgatói innovatív ötletekkel, erős fejlődni akarással és ambíciókkal csatlakoznak be a kutatócsoportok mindennapjaiba. A PTE MIK BIM SKILLS Lab kutatócsoport is számos hallgatói kutatást támogat és irányít többek között a BIM és AI témakörében. Az előadásban bemutatásra kerül a tudományos aktivitás és a hallgatói lét kapcsolata, valamint a hallgatóság betekintést nyerhet néhány kutatási eredménybe is……. továbbiak az előadáson.
Catenda HUB alkalmazása nagyberuházáson Szabó György (NOVU Tervezőiroda Kft.)
A Catenda Hub egy felhőalapú Common Data Environment (CDE) platform, amely hatékonyan támogatja a BIM-alapú együttműködést nagyberuházások során. Segítségével a projekt minden résztvevője valós időben hozzáférhet a modellekhez, dokumentumokhoz és változáskövetéshez, javítva a kommunikációt és az adatkezelést. Az előadás bemutatja, hogyan használható a Catenda Hub egy összetett projekt információmenedzsmentjére, biztosítva a strukturált munkafolyamatokat és a transzparens döntéshozatalt……. továbbiak az előadáson.
Építészet és kód – Hogyan segít a programozás az irodai munkában Szamosi Máté (TSPC Group/Kft.)
A computational design megoldások menedzsment szempontból két fő kategóriára oszthatóak: Probléma-, és Munkafolyamat alapú megoldásokra. Az első kategória célzott, egyedi mérnöki vagy tervezési problémák megoldására koncentrál. Bár részei újrahasznosíthatóak lehetnek, elsődlegesen egyszeri felhasználásra készülnek. A Munkafolyamat alapú automatizálás a tervezési és dokumentációs folyamatok ismétlődő részeit váltja ki, biztosítva a hatékonyságot. Ezen belül a szoftveren belüli, integrált megoldások (pl. Dynamo, GDL) és a külső, API-alapú eszközök (pl. Python, Rhino API) különíthetők el……. továbbiak az előadáson.
„cédé-e?” – avagy, mi az a közös adatkörnyezet és kinek miért hiányzik? Szilágyi Balázs (ARKANCE Hungary)
Közvélekedéssel ellentétben a BIM nem szép 3D modellekről, inkább minőségbiztosításról szól. Az e-mailekben elkallódó részletek jelentős fejtörést okozhatnak az építőipar és az előregyártás résztvevőinek egyaránt. Úgy látjuk nem a rendet fenntartó szoftverek megtanulása, hanem a cégre-szabott rend kialakítása az igazi feladat. A követő magatartást és kapkodást CDE környezet bevezetésével tervezhető és prediktív képességekkel is meg lehet előzni. Van rá kész recept……. továbbiak az előadáson.
Modell alapú széndioxid számítás Európában Szövényi-Lux Miklós (CAD Project)
A Fenntartható Tervezés Mit tehetnek az építészek a természet megmentéséért? Nagyon sokat – mert az energiafogyasztás 50%-a, a lakásokból származik. A fentartható döntések 80%-a, a korai tervezési fásban történik! BEM (Building Energy Model) = BIM + 1 dimenzió = 3D modell + Dokumentáció + Mennyiségek + Energia Modell ÖKOBAUDAT (ÖKO ÉPÍTÉSI ADATOK) ADATBÁZIS Németországban az Ökobaudat-ot gyakran használják. Az információ építőanyagokra vonatkozik és az LCA-t számítják (Lifecycle Carbon Assessment / Életciklus Széndioxid Értékelés) amit a GWP (Global Warming Potential) riportok tartalmaznak……. továbbiak az előadáson.
Modern Homlokzatok Dr. Toldy Gábor (Toldy Construct)
A homlokzat, amely egy épület városrész fő kommunikációs nyelve, a minőségi élettér alakítója sokszor mostoha gyerek. Ritka esetben kap elegendő odafigyelést. Sok esetben akkorra már elfogy a költségvetés, emiatt sok szép homlokzat esik áldozatul a rossz gazdálkodásnak vagy az igénytelen kivitelezésnek. Azonban jól átgondolt folyamat tervezéssel minden homlokzat kiválóan megvalósítható, még a legbonyolultabb is. Szükség van hozzá az alapos 3D Cad tervezéshez és az előre gondolkodáshoz……. továbbiak az előadáson.
Az alábbi képekre kattintva elérheti a konferenciák kiadványeit, videóit, videóelőadásait.
A konferencián elhangzott szakmai előadások videófelvételei a második oszlopban található képre kattintva elérhetőek, a harmadik oszlopban a képre kattintva elolvashatja a konferencia kiadványát.
A konferencián elhangzott szakmai előadások videófelvételei a második oszlopban található képre kattintva elérhetőek, a harmadik oszlopban a képre kattintva elolvashatja a konferencia kiadványát.
A konferencián elhangzott szakmai előadások videófelvételei a második oszlopban található képre kattintva elérhetőek, a harmadik oszlopban a képre kattintva elolvashatja a konferencia kiadványát.