Köszönjük, hogy itt találkozunk!

 

Engedje meg, hogy néhány szóban bemutatkozzunk, hogy megismerhesse eddigi tevékenységünket!

      Cégünket, (jogelődjével együtt) 1990-ben alapítottuk. 1990-ben Konferencia Alapítványként működtünk és akkor kezdtük szervezni a szakmai konferenciáinkat.  A jelenleg is meglévő cégforma 1996-ban alakult meg.  A konferenciák szakmaiságát az előadó cégek, illetve a szervezők szakmai ismeretei biztosították. 
   1990. októberében  az első rendezvényünk az akkori Földmérő és Talajvizsgáló Vállalat (FTV) Mérnökgeológiai Irodájával közösen szervezett „Felszín alatti vizeink védelme” konferencia volt. 1991-ben szerveztük az első Geotechnika konferenciát. A konferencia a korábban tartott Ifjúsági-, majd Fiatal Mérnökök Talajmechanikai és Mélyépítési konferenciája című rendezvények „folytatásaként” indítottuk el, az FTV akkori és korábbi szakembereinek részbeni közreműködésével. 2025-ben a 35. GEOTECHNIKA konferenciát fogjuk szervezni.
    1992 Az FTV 4. Irodájából alakult FTV Kemokorr Kft. szakmai támogatásával indult a „Korrózó elleni védelem” című konferencia sorozat, mely napjainkban (sok változás után) az Építményeink címen szerepel rendezvényeink listáján. 2010 környékén a sok bejelentkező előadás miatt ezt a rendezvényt két különböző konferenciára alakítottuk, amióta  a mélyépítési és infrastruktúrális kérdésekkel az Építményeink konferencia foglalkozik. Magasépítési feladatokat, tervezéseket, megvalósult új és felújítást szolgáló kivitelezések bemutatását az Épületeink és Műemlékeink konferencia sorozaton ismerhettik meg résztvevőink.
    Az úgynevezett „saját konferenciáink” (melyek nem megrendelésre szerveztünk) közé sorolhatóak a különféle építőipari tevékenységeket ismertető pl. épületgépészeti összejöveteleink és más országjáró bemutatkozó előadásaink. Az első Országjáró sorozatot a Kemper System Inc., magyarországi képviseletével együtt szerveztük. Sok építőanyagot forgalmazó cég vette fel velünk a kapcsolatot, hogy részt vegyenek  „orszájáráson”. 
    A „saját” csoportba sorolható a 2013-ban elsőként megrendezett Építményeink-Erdély konferenciáink, melyet (hasonlóan mint a magyarországon – témákban) az erdélyi magyar szakmai értelmiség részére szervezünk oly módon, hogy az erdélyi szakemberek mellett magyarországiak is tartanak előadásokat. A konferencia során aszakmai ismeretek bővítésén kívül kapcsolatépítés is nagy mértékben szerepel a programban.
2017-ben kezdtük el, a szintén „saját” csoportba sorolható
Digitális építőipar konferencia sorozatot. A Covid19 járvány miatt kimaradt rendezvény miatt 2025-ben a nyolcadik (8.) rendezvényt szervezzük. A digitalizáció szükségességét az építőiparban alapjában senki sem vitatja, de a kollegák nagyon nehezen állnak be a sorba. Sokan még több felesleges munkát látnak benne, mint amilyen hasznot remélnek.
Meggyőződésünk, a „szükséges rossz” (ahogy ezt páran mondják) szükségessége, ezért
Továbbra is szándékunk a Digitalizáció elterjesztése az építőiparban.

A konferenciák alkalmával és külön rendezvényként is szerveztünk több szakmai kirándulást. Többek között voltunk Olaszországban egy bevonatokat gyártó cégnél, az Amerika Egyesült Államokban a Carlisle SynTec Systems cégnél (EPDM szigetelést gyártó), a  Vogel&Noot mosonmagyróvári gyárában. Szakmai kirándulást szerveztünk sok épület és műtárgy építéséhez, felújításához, illetve a felújított állapot megismeréséért pl.: Szekszárdi-, Dunaújvárosi-, Megyeri-, Budapesti Szabadság-, Margíthíd, W Budapest (volt Balettintézet),  Bonyhai Bethlen Kastély, Marosvásárhelyi Kultúrpalota stb.

 Társas szervezéssel 2008-ban a Magyar Aszfaltipari Egyesüléssel együtt sikeresen újraindítottuk a magyarországi HAPA konferenciákat, 

Scroll to Top